Aparaty cyfrowe>Obiektywy do aparatów cyfrowych>Obiektywy zmiennoogniskowe> LEICA D VARIO-ELMAR 14-150mm/ F3.5-5.6 ASPH./ MEGA O.I.S.

LEICA D VARIO-ELMAR 14-150mm/ F3.5-5.6 ASPH./ MEGA O.I.S. - obiektyw

Obiektyw ten dla formatu 35 ma równoważne ogniskowe od 28mm do 300mm i jest zgodny z systemem 4/3, co zapewniamu możliwość stosowania do wielu aparatów.
Obiektyw sklada się z 15 soczewk w 11 grupach w tym 4 soczewki asferyczne. Zastosowano rónież soczewki ze szkła o niskiej dyspersji ED (extra-low dispersion), które minimalizują aberrację chromatyczną. Zapewnia to bardzo małe aberracje i doskonałą jakość obrazu. Konstrukcja taka pozwoliła zachować względniemałe wymiary obiektywu, który jest prawie 11x zoomem.
Jest to pierwszy obiektyw typu D firmy Leica Leica D w którym zastosowano bardzo cichy (Extra Silent Motor, XSM) silnik ultradźwiękowy. Duży moment obrotowy silnika zapewnia szybką reakcję, czyli krótkiczas ustawiania ostrości. Obiektyw posiada system stabilizacji firmy Panasonic (Panasonic's Mega O.I.S.)któy pozwala na fotografowanie z czasem otwarcia migawki o 3 stopnie dłuższym niż bez stabilizacji. Dal zapewnienia szybkiego działanie systemu O.I.S. w obiektywie wmontowany jest procesor Venus Engine LSI firmy Panasonic.
Najkrótsza odległość ostrzenia wynosi 50 cm dla wszystkich długości ogniskowych. Powiększenie fotograficzne jet 0,36x (dla formatu 35). Przysłona zbudowan z 7 elementów daje gładkie przejście do obszarów poza głębią ostrości. Wielowarstwowe zabezpieczenie antyodblaskowe eliminuje tzw. flary i inne zakłócenia obrazu związane z efektem odbicia światła od powierzchni soczewek.
Zdjęcie obiektywu można obejrzeć na stronie dcviews

Gdzie kupićKup w e-cyfrowe.pl
Porównaj ceny w sklepach
Ogniskowa minimalna mm14
Ogniskowa maksymalna mm150

/* */