Aparaty cyfrowe>Dodano rubrykę TRYB HDR w parametrach aparatu i w formularzu wyszukiwaniu aparatów. Wypuszczane ostatnio na rynek aparaty cyfrowe mają często tryb fotografowania HDR, stąd uzupełnienia w naszych formularzach.

Dodano rubrykę TRYB HDR w parametrach aparatu i w formularzu wyszukiwaniu aparatów. Wypuszczane ostatnio na rynek aparaty cyfrowe mają często tryb fotografowania HDR, stąd uzupełnienia w naszych formularzach.

Tryb HDR zaprogramowany w pamięci procesora aparatu pozwala na wykonanie dwóch, czasem trzech zdjęć z różną ekspozycją i automatyczne nałożenie ich na siebie celem uzyskania zdjęcia o poszerzonej dynamice. Trudność takiej realizacji zdjęć HDR polega na tym, że nie może być między nimi przesunięcia, czyli muszą być wykonane w bardzo krótkim odstępie czasu. Na tyle krótkim, by kolejne 2 lub 3 ujęcia były identyczne. Z tego powodu tryb ten jest zazwyczaj możliwy przy zwiększonej czułości ISO, co pozwala programowi sterującemu ustawić czasy ekspozycji na tyle krótkie, by obraz w kadrze nie uległ przesunięciu pomiędzy zdjęciami.
Takie automatyczne zdjęcia HDR nie sa tak doskonałe, jak te otrzymane metodą składania zdjęć o różnej ekspozycji w komputerze, specjalnym programem. W takim przypadku możemy bowiem kontrolować parametry nakładania zdjęć, co nie jest możliwe przy pełnej automatyce procesu. Tymnie mniej procedura TRYBU HDT, czyli automatycznego uzyskiwania tych zdjęć ma tę zaletę, że może być wykorzystana przez osoby absolutnie nie obeznane z komputerem i obróbką zdjęć specjalnymi programami.

Porównanie cen aparatów w sklepach

/* */