Aparaty cyfrowe>Aparaty Nikon>Nikon 1 J5 opis

Nikon 1 J5 - opis

Nikon 1 J5 - parametry techniczne - kliknij tutaj

To średniej klasy "bezlusterkowiec". Duża matryca BSI-CMOS zintegrowana z układem detekcji fazy pozwala na bardzo szybkie ustawianie ostrości. Autofokus wykorzystuje 171 punktów, z czego 105 wykorzystuje detekcję fazy, mówiąc dokładniej, różnicę faz promieni wpadających do obiektywu w różnych jego miejscach. Najnowszy procesor Expeed 5A zapewnia szybkość działania i doskonałe odtwarzanie kolorów. Zapis zdjęć seryjnych jest z szybkością 20 kl/s z ciągłym ustawianiem ostrości lub z szybkością 60 kl/s bez ciągłego ustawiania ostrości. Ekran obracany w pionie o 180 deg pozwala na robienie "selfi" z prawidłowym kadrowaniem. Pamięć z opcją Wi-Fi ułatwia transfer zdjęć do komputera. Aparat umożliwia robienie filmów "slow motion" o następujących parametrach:
1280 x 720 (120kl/s)
800 x 296 (400 kl/s)
400 x 144 (1200 kl/s)
Pozwala też na kręcenie filmów 4k przy 20 kl/s Elektroniczna redukcja drgań może być włączona przy filmowaniu 30p i 60p.
Możliwość stosowania szerokiej gamy obiektywów jest istotnym czynnikiem podnoszącym wartość tego aparatu dla fotoamatora. Aparat oferuje liczne tryby fotografowania:
HDR, panoramę, portret nocny,
efekt zabawek - fotografowany obiekt wygląda jak jego miniaturka.
Można wybielać zęby, rozjaśniać twarz i wiele innych efektów normalnie wymagających obróbki komputerowej.

/* */