Aparaty cyfrowe>Aparaty Fujifilm>Fujifilm FinePix F300EXR opis

Fujifilm FinePix F300EXR - opis

Fujifilm FinePix F300EXR - parametry techniczne - kliknij tutaj

Fujifilm FinePix F300EXR to pierwszy kompakt tej firmy w którym zastosowano hybrydowy, czyli mieszany system ustawiania ostrości. Obok autofokusa metodą ustawiania maksymalnego kontrastu wmontowano system detekcji różnicy faz. Ten ostatni jest znacznie szybszy od metody kontrastu ale może dziłać tylko przy bardzo dobrym oświetleniu sceny. Aparat a raczej program w nim zapisany automatycznie wybiera system autofokusa.

Zastosowana matryca CCD typu EXR pozwala, zależnie od rodzaju i oświetlenia fotografowanej sceny, zarejestrować obraz z maksymalną rozdzielczością lub z mniejsza ale z lepszym stosunkiem sygnału fo szumu, czyli z mniejszymi zakłoceniami w słabym świetle. Pozwala też na zwiększenie dynamiki zdjęcia, czyli bardziej równomierne naświetlenie obszarów bardzo jasnych i bardzo ciemnych.

Jak w przypadku każdego nowego modelu aparatu cyfrowego, producent zachwala dziesiątki funkcji typu "super inteligentny .....". Nie wyliczamy ich tu, gdyż są to raczej gadżety reklamowe o małym praktycznym znaczeniu. Jeden z nich wydaje się jednak pożyteczny. To tryb zwalniania migawki, gdy osoba fotografowana spojrzy prosto w obiektyw a dokładniej, obróci twarz w stronę fotografa. To może być przydatne przy robieniu portretów niemowlętom, którym nie można powiedzieć: "patrz teraz na mnie".
Osoby zainteresowane kupnem tego, czy innego aparatu fotograficznego powinny jako regułę przyjąć taką procedurę.

  • Wyszukuje w Fotoporadniku, czy innym portalu fotograficzny, kilka modeli o pożądanych parametrach
  • Odrzuca zbyt drogie na jego możliwości
  • Idzie do sklepu, e któym może wybrane model brać do ręki, poogladać a nawet zrobić kilka zdjęć, oczywiście wnętrza sklepu. Coraz częściej sprzedawcy umożliwiają taką "zabawę".
  • Wrócić do domu, przemyśleć zebrane doświadczenia i ... zdecydować się na zakup

/* */