Aparaty cyfrowe>Aparaty Fujifilm>Fujifilm Finepix W3 opis

Fujifilm Finepix W3 - opis

Fujifilm Finepix W3 - parametry techniczne - kliknij tutaj

Fujifilm FinePix W3, nazywany też FinePix Real 3D W3, to drugi z kolei model cyfrowego aparatu fotograficznego do robienia zdjęć trójwymiarowych, w skrócie oznaczanych 3D. Jest też pierwszym modelem FujiFilm do rejestrowania wideoklipów HD. Technologia otrzymywania obrazu tójwymiarowego jest oparta na zarejestrowaniu tego samego kadru z dwóch obiektywów na dwóch natrycach. To taka symulacja patrzenia przez człowieka, który ma dwoje oczu. Aparaty analogowe dwuobiektywowe były w handlu kolkadziesiąt lat temu ale nie zyskały większego uznania. Zdjęcie było robione na filmie do przeźroczy (dzisiaj wszyscy mówią "slajdy) na dwóch klatkach równocześnie i oglądało się je w specialnym "projektorze" przykładanym do oczu jak lornetka.
Zdjęcia i filmy 3D z tego aparatu można oglądać w trzech wymiarach na telewizorach 3D lub w specjalnej "ramce" do zdjęć cyfrowych firmy FujiFilm. Do oglądania na telewizorze potrzebne są specjalne okulary.
Dwa dobrej jakości obiektywy i dwie matryce czynią z tego aparatu faktycznie DWA aparaty. Można wykonać zdjęcie tego samego obiektu równocześnie z dwoma różnymi nastawieniami obiektywu i parametrów naświetlenia.
Parametry aparatu takie jak rozdzielczość, czułość, długość ogniskowej, przysłona, tryby fotografowania odnoszą si e do obu części aparatu.

Dodatkowe, bardzo szczegółowe informacje o tym aparacie możńa znaleźć na stronie FujiFilm. Niestety, w języku angielskim, choć terminologia fotografii jest bardzo prosta, więc zachęcamy do przeczytania.

/* */