Aparaty cyfrowe>Aparaty Olympus>Olympus SP-800 UZ opis

Olympus SP-800 UZ - opis

Olympus SP-800 UZ - parametry techniczne - kliknij tutaj

Model SP 800 UZ ma 30 krotny zoom, co jest w chwili obecnej (luty 2010) rekordem. Jeszcze tylko jedne model FujiFilm ma tak potężny zoom.

Olympus SP 800 UZ to cyfrowy kompakt z pełną automatyką jak i z dużymi możliwościami ustwiania parametrów zdjęcia przez fotgrafa. Olympus twierdzi, że jest na najmniejszy aparat fotograficzny z 30x zoomem od 28mm do 840mm w przeliczeniu na format 35mm . Przysłona w przedziale f/2.8 dla szerokiego kąta do f/5.6 dla tele. Bliźniaczy model Olympus Sp 600 UZ różni się jedynie mniejszą rozdzielczością - 12,5 MP co daje pozytywny efekt zmniejszenia się szumów przy tym samym ISO. Poprostu pojedyncze piksele są nieco większe.
Ciekawym dodatkiem są filtry cyfrowe umożliwiajace uzyskanie kilku efektów bez konieczności posługiwania się komputerem i edytorem grafiki. Sa to

  • Pop Art (sztuka pop) zwiększa nasycenie kolorów symulując sztukę Pop z lat 60-tych.
  • Pin Hole (makera otworkowa) symuluje obraz uzyskiwany makerami otworkowymi.
  • Fish-Eye (rybie oko) symuluje zdjecia wykonane obiektywem typu rybie oko.
  • Drawing (rysowanie) czyni zdjęcie podobnym do obrazka rysowanego przez dizecko.

Tryb "Beauty" czyli "Piękność" pozwala łagdzić kontrast, wygładzić zmarszczki i zrobić nieco retuszu upiększającego. To zapewne spodoba się paniom, choć rozmiary aparatu nie skłaniają ich do zakupu modeli Olympus SP 800, czy SP 600. Zbyt duże bu schować je do torebki.

/* */