Aparaty cyfrowe>Aparaty Panasonic>Panasonic Lumix DMC-FZ7 opis

Panasonic Lumix DMC-FZ7 - opis

Panasonic Lumix DMC-FZ7 - parametry techniczne - kliknij tutaj

Panasonic DMC-FZ7 jest cyfrowym aparatem fotograficznym wysokiej, choć nie najwyższej klasy.
Obiektyw LEICA DC VARIO-ELMARIT, z 12x zoomem optycznym, o jasności f2.8 do f3.3 jest jednym z najlepszych obiektywów w tej klasie. Ogniskowa zmieniana od 36 mm do 432 mm ( w przeliczeniu na format 35mm) pozwala robić zdjęcia pomieszczeń jaki bardzo oddalonych obiektów.
Ogniskowa ustawiona na 432 mm przybliża fotografowane przedmioty ponad 8-krotnie.
Dodatkowy telekonwerter pozwala uzyskać zoom 20.4x, a z pewną "manipulacją", polegającą na wykorzystaniu tylko części matrycy - do 28.1x co odpowiada ogniskowej 1010mm.
Przykładowe zdjęcia zrobione z taka ogniskowa można obejrzeć na stronie firmy Panasonic http://panasonic.co.jp/pavc/global/lumix/fz7/leica.html .
optyczny stabilizator obrazu Mega O.I.S. ułatwia robienie zdjęć przy słabym oświetleniu i z długa ogniskową. Włączenie stabilizatora pozwala wydłużyć czas ekspozycji o 3 kolejne długości. Jeżeli bez stabilizacji możemy zrobić "z ręki" zdjęcie z czasem 1/60s, to ze stabilizacją ten czas może być 1/15 s.
Jednak zdjęcia "tele" lepiej jest wykonywać ze statywem, nawet mając włączoną stabilizację obrazu.
Stabilizator ma 2 tryby pracy. W 1. działa w sposób ciągły, w 2. tylko w momencie robienia zdjęcia.
Opóźnienie migawki, czyli czas od ustawienia się ostrości do momentu otwarcia migawki jest 0,008 s a więc prawie nie zauważalny. Nie grozi nam sytuacja, że naciskamy spust w momencie, gdy obiekt (np. jadący samochód) jest w kadrze a zdjęcie wykonane zostanie, gdy obiekt opuścił tę przestrzeń.
Liczne tryby tematyczne fotografowania, plus pełna kontrola ręczna parametrów pozwala na robienie naprawdę dobrych i ciekawych zdjęć. Próbki zdjęć z tego aparatu można obejrzeć klikając na Zdjęcie w opisie parametrów. Przechodzimy wtedy na stronę Firmy Panasonic, która prezentuje wiele zdjęć aparatu, jak i zdjęć zrobionych tym aparatem.

/* */