Aparaty cyfrowe>Aparaty Nikon>Nikon Coolpix P1 opis

Nikon Coolpix P1 - opis

Nikon Coolpix P1 - parametry techniczne - kliknij tutaj

Nikon Coolpix P1 jest pierwszym z serii 4 aparatów oznaczonych symbolami P1, P2, P3 i P4. Tworzy "parę" z Coolpix P2, różniąc się zasadniczo tylko rozdzielczością matryc

  • Coolpix P1 - matryca 8 MP
  • Coolpix P2 - matryca 5 MP
i wynikającą z tego maksymalną rozdzielczością zdjęć. Również wielkości pamięci wewnętrznych są różne.
  • Coolpix P1 - 32 MB
  • Coolpix P2 - 16 MB
Wszystkie pozostałe parametry są w zasadzie takie same dla modeli P1 i P2. Z tego powodu przy opisie modelu P2 nie będziemy powtarzać danych wspólnych dla obu aparatów.
COOLPIX P1 i COOLPIX P2 mają wbudowane WI-FI LAN. Pozwala to przesyłać zdjęcie natychmiast po zrobieniu do wybranego komputera. W warunkach domowych nie potrzeba więc dodatkowej pamięci dla zrobienia dużej liczby zdjęć.
Oba aparaty oferują pewne podstawowe funkcje edytorski dla wykonanego zdjęcia.
  • Redukcja czerwonych oczu
  • Tonowanie zbyt ciemnych i zbyt jasnych obszarów - tzw. "D-Lighting Function"
Duża liczba trybów tematycznych pozwala na robienie poprawnych technicznie zdjęć zupełnemu laikowi w dziedzinie fotografii.
Równocześnie możliwości ręcznych zastawów wielu parametrów pozwalają doświadczonemu fotografowi na uzyskiwanie ciekawych efektów.
Oba modele posiadają funkcję elektronicznej redukcji drgań (e-VR - Electronic Vibration Reduction), która pozwala robić zdjęcia w gorszych warunkach świetlnych, bez konieczności użycia statywu.
Aparaty zbudowane są bardzo funkcjonalnie, przyciski rozmieszczone tak, by były łatwo dostępne. Menu oferuje napisy i ikony, co uniezależnia częściowo od korzystania (przez starsze osoby) z okularów podczas ustawiania trybu fotografowania.

/* */