Aparaty cyfrowe>Aparaty Olympus>Olympus mju 720 SW Digital (Stylus 720 SW) opis

Olympus mju 720 SW Digital (Stylus 720 SW) - opis

Olympus mju 720 SW Digital (Stylus 720 SW) - parametry techniczne - kliknij tutaj

Olympus mju 720 SW oznaczany też Olympus Stylus 720 SW jest kolejnym "kieszonkowym" aparatem cyfrowym dla niewymagających amatorów. Nic w nim nie trzeba ustawiać - zdjęcia "robi sam" - wystarczy włączyć i nacisnąć spust migawki. No, trzeba jeszcze skierować na żądany obiekt.
28 trybów tematycznych to już przesada, bo wiele z nich daje praktycznie te same ustawienia czasu migawki, przesłony i balansu bieli.
Lampa błyskowa o zasięgu 2,4 m to też raczej gadżet, choć zdjęcie dwóch do trzech osób w ciemnym pokoju mozna zrobić.
7,0 MP matryca pozwoli na duże powiększenia zrobionych zdjęć - do formatu A4. Mało kto robi tak duże odbitki, ale można, przy tak dużej rozdzielczości, kadrować zdjęcia.
"Wycinamy" fragment zrobionego zdjęcia, zapisujemy go pod inna nazwą i dajemy do zrobienia odbitki. W ten sposób możemy ze zdjęcia 4, czy 5 osób zrobić kilka zdjęć, każda postać osobno. To przy założenieu, że mamy do dyspozycji komputer i jakiś najprostszy program do opracowywania plików typu JPEG.
Aparat jest WODOODPORNY, co jest BARDZO istotne dla zdjęć wakacyjnych. Można go zanurzać do około 3 m na czas 1 godziny. To naprawdę wspaniała własność aparatu.
Nie musimy być płetwonurkiem, wystarczy zanurzyć aparat pod powierzchnię wody i przy odrobinie szczęścia można sfotografować całkiem ładną rybę. A jeżeli ktoś wybiera się na ciepłe wody Karaibów, czy gdzieś w pobliże raf koralowych, to ma zapewnione fantastyczne zdjęcia setek różnokolorowych żyjątek. Też tylko po zanurzeniu aparatu pod powierzchnię wody, samemu płynąc po powierzchni, byle z maseczką umożliwiającą obserwację wody i naciskanie spustu migawki co jakiś czas.

/* */