Aparaty cyfrowe>Aparaty Panasonic>Panasonic Lumix DMC-FX9 opis

Panasonic Lumix DMC-FX9 - opis

Panasonic Lumix DMC-FX9 - parametry techniczne - kliknij tutaj

Panasonic Lumix DMC-FX9 jest aparatem cyfrowym dobrej klasy w kategorii kompaktów. 6 MP matryca typu CCD i obiektyw firmy Leica DC VARIO-ELMARIT z 3x zoomem gwarantuje dobrą jakość zdjęć.
Zoom optyczny może być zwiększony do 4.1x przy obniżenie rozdzielczości do 3.0 MP. Jest to jednak swego rodzaju "sztuczka" i nie warto z niej korzystać.
MEGA O.I.S. (Optical Image Stabilizer), optyczny stabilizator obrazu jest bardzo efektywny w działaniu i szalenie pożyteczny przy fotografowaniu w nieco trudniejszych warunkach świetlnych. Czujnik ruchu rejestruje drgania aparatu z częstością 4000 razy na sekundę a specjalny układ elektroniczny steruje ruchem dodatkowych soczewek w obiektywie w ten sposób, że obraz na matrycy pozostaje w tym samym miejscu mimo drgań obudowy aparatu.
Stabilizator ma 2 tryby pracy - stabilizuje w sposób ciągły lub włącza się tylko na czas otwarcia migawki.
Robienie zdjęć seryjnych nie wymaga przeszukiwania menu i ustawiania tej opcji. Jest osobny przycisk do tego a więc w dowolnym momencie możemy zrobić serię zdjęc i potem wybrać najlepsze. Szybkość rejestracji zdjęć seryjnych zależy od szybkości działania użytej karty pamięci. Liczba wykonanych zdjęć - do zapełnienia pamięci.
Opóźnienie migawki, czyli czas jaki potrzebny jest na jej otwarcie JUŻ po ustawieniu ostrości, wynosi około 0,006 s. Pozwala to wyeliminować sytuację, że naciskamy spust widząc jakiś obiekt na monitorze, a na zdjęciu już go nie ma.
W trybie nocnym czas otwarcia migawki 15, 30 lub 60 s.
Nowy procesor Venus Engine Plus LSI, zastosowany w aparacie Panasonic Lumix DMC-FX9 pozwala na małe zużycie prądu. Z jednego naładowania akumulatora można wykonać około 270 zdjęć.
Aparat oferuje kilka trybów ustawiania ostrości.

  • 5 - cio punktowy
  • 3 - punktowy, zwiększona szbkość
  • 1 - punktowy, zwiększona szbkość
  • 1 - punktowy, normalna szybkość
Lampka oświetlająca obiekt ułatwia ustawianie ostrości w trudnych warunkach świetlnych.
Wbudowany głośniczek pozwala na odsłuchiwanie zarejestrowanego dźwięku, ale trudno nazwać to jakimś wielkim udoskonaleniem aparatu.
Zdjęcia można przeglądać na monitorze w trybie normalnym ale też 9, 16 lub 25 naraz. Można zaznaczać wybrane zdjęcia i oglądać je jako serię w pokazie. Ale przy 2,5'' ekranie opcja takiego pokazu to raczej gadżet, niż coś naprawdę przydatnego.
Dość liczne (14) tryby tematyczne wraz z opcjami ustawiania parametrów pozwalają fotografować nawet mało zaawansowanemu użytkownikowi a równocześnie dają możliwość eksperymentowania bardziej zaawansowanym.

/* */