Aparaty cyfrowe>Aparaty Fujifilm>Fujifilm FinePix A400 i FinePix A500 opis

Fujifilm FinePix A400 i FinePix A500 - opis

Fujifilm FinePix A400 i FinePix A500 - parametry techniczne - kliknij tutaj

Fujifilm FinePix A400 to fotograficzny aparat cyfrowy prosty w obsłudze ale posiadający wbudowanych wiele zaawansowanych technologii, co zapewnia otrzymywanie dobrych technicznie zdjęć. Dobre technicznie, to znaczy ostre i prawidłowo naświetlone. Co otrzymamy na zdjęciu, za to już odpowiada fotograf.
Aparat Fujifilm FinePix A500 różni się od modelu A400 wyłącznie większą, 5 MP matrycą. Pozostałe parametry są takie same, nie opisujemy więc ich oddzielnie. Można go spokojnie polecić zupełnie początkującym amatorom fotografii.
Dość ubogi zestaw trybów tematycznych fotografowania, typowy do zdjęć na działce, czy na wakacjach.
Posiada tryb makro pozwalający zbliżyć się do obiektu na 10 cm. Nie oczekujmy jednak zbyt rewelacyjnych zdjęć w tym trybie.
4,1 MP matryca typu super CCD zapewnia rozdzielczość wystarczającą do robienia odbitek dobrej jakości o wymiarach 20 x 30 cm, a większość zamawianych prze amatorów odbitek to format do 10 x 15 cm.
3x zoom optyczny to dzisiaj minimum w najtańszych nawet kompaktowych aparatach cyfrowych.
Ważnym elementem jest celownik optyczny, bez którego naprawdę trudno wybierać obiekt do fotografowania w słoneczny dzień.
12 MB pamięć wewnętrzna pozwała na zrobienie około 10 zdjęć bez kupowania dodatkowej pamięci. To mało ale zawsze coś. Pozwala za samą cenę aparatu zacząć eksperymentować z fotografią.
Filmiki nagrywane tym aparatem są bardzo niskiej jakości: 320 x 240, 10 kl./s do 60 s; 160 x 120, 10 kl./s do 240 s; bez dźwięku, bez zoomu. Nie wymagajmy jednak za dużo za taką cenę.
Reasumując - aparat dla dzieci od około 10 do 14 roku życia. Starsze będą chciały mieć coś bardziej zaawansowanego.

/* */