Aparaty cyfrowe>Aparaty Olympus>Olympus E-510 - lustrzanka (EVOLT E 510) opis

Olympus E-510 - lustrzanka (EVOLT E 510) - opis

Olympus E-510 - lustrzanka (EVOLT E 510) - parametry techniczne - kliknij tutaj

Olympus E-510 jest następcą modelu E-410 i jak przystało na nowy model jest nieco nowocześniejszy. Ważnym elementem aparatu jest stabilizacja obrazu wbudowana w obudowę aparatu, czyli działająca z dowolnymi obiektywami. Funkcja zwana w oryginale Live Preview, czyli podgląd na żywo na monitorze fotografowanej sceny pozwala na doskonałą kompozycję, gdyż widzimy na ekranie efekt ustawionej ekspozycji, balansu bieli itp. Popraost widzimy to, co potem będzie na zdjęciu.
W trybie ręcznego ustawiana ostrości można powiększyć obraz na monitorze 6x lub 10x, co zapewnia doskonałą kontrolę ostrości.

Braketing ekspozycji, balansu bieli i ostrości ułatwia wykonanie zdjęć z idealnym wręcz ustawieniem parametrów. Podgląd głębi ostrości ułatwia kompozycję portretów i uzyskiwanie efektów spacjalnych. Dość nietypwy i szeroki zakres czułości ISO pozwala na precyzyjny dobór ekspozycji.
W trybie zdjęć ciągłych Olympus E-510 fotografuje z szybkością 3 klatek/s a bufor pamięci może pomieścić 7 plików RAW. Daje to gwarancję dokumentowania szybko zmieniającej się sceny. Obok pełnej kontroli ustawień aparatu E-510 ma do dyspozycji fotografa 28 trybów pozwalających na automatyczny dobór parametrów zdjęcia w różnych okolicznościach.

Aparat ma możliwość korzystania z dwóch rodzajów kart - xD-Picture i CompactFlash, co czyni go bardziej uniwersalnym. Standard 4/3 mocownia obiektywu daje modelowi E-510 do dyspozycji dużą liczbę najróżniejszych obiektywów. Czułośc do ISO 1600 i czas otwarcia migawki do 1/400 pozwala na fotografowanie bardzo szybkich obiektów przy słabym nawet oświetleniu.
Lampa błyskowa wykorzystywana jest jako oświetlenie pomocnicze autofokusa, który działa dla w przedziale EV=0 do EV=19, dal ISO 100. Aparat ma być w sprzedaży w czerwcu a cena samej obudowy (w USA) $799

/* */