Aparaty cyfrowe>Aparaty Fujifilm>Fujifilm FinePix F30 Zoom opis

Fujifilm FinePix F30 Zoom - opis

Fujifilm FinePix F30 Zoom - parametry techniczne - kliknij tutaj

Fujifilm FinePix F30 Zoom to jeden z najnowszych kompaktów firmy Fujifilm (zaanonsowany 14 lutego 2006 r.) Stanowi coś w rodzaju rewolucji w dziedzinie czułości aparatów cyfrowych.
Jest to pierwszy (do lutego 2006 r.) cyfrowy aparat kompaktowy o czułości ISO 3200 przy wykorzystaniu pełnej rozdzielczości matrycy. Czułość aparatu zbliża się do czułości oka ludzkiego, co jest niewątpliwie ogromnym skokiem technologicznym w dziedzinie cyfrowych aparatów kompaktowych.
Fujifilm FinePix F30 Zoom posiada "inteligentny" (Fujifilm i-Flash) system doświetlania lampą błyskową, który do minimum eliminuje niekorzystne efekty jaskrawych cieni, lub zbędnego prześwietlania przy długich czasach otwarcia migawki.
Wyjątkowo krótki, 0.01 s czas opóźnienia otwarcia migawki pozwala na uchwycenie w kadrze nawet bardzo szybko poruszających się obiektów. Czas ten, przypomnijmy, mierzony jest od momentu ustawienia ostrości i ekspozycji.
W opisie aparatu Fujifilm FinePix F30 jest mowa o stabilizacji obrazu. Nie jest to jednak rzeczywisty system stabilizacji poprzez wykrywanie drżenia aparatu i jego kompensację. Stabilizacja polega na tym, że procesor aparatu dobiera czas otwarcia migawki tak, by drżenie aparatu nie zakłócało procesu naświetlania matrycy. Przy tak dużej maksymalnej czułości (ISO 3200) jest to łatwe do realizacji.
Możliwość własnych ustawień wszystkich parametrów zdjęcia, obok pełnej automatyki, czyni aparat idealnym dla początkującego amatora, jak i dla doświadczonego fotografa.
Akumulator pozwala na wykonanie około 500 zdjęć z jednego naładowania, co jest liczbą imponującą, biorąc pod uwagę małe rozmiary aparatu a więc i akumulatora.
Zauważalną niedogodnością jest brak celownika optycznego lub elektronicznego. Fotografowanie w pełnym słońcu tylko z monitorem LCD jest nadzwyczaj trudne.
Reasumując, Fujifilm FinePix F30 Zoom jest cyfrowym aparat kompaktowym najnowszej generacji, wartym uwagi przy podejmowaniu decyzji o zakupie aparatu.

Firma Fuji Photo Film U.S.A., Inc. jest doskonale znanym w USA producentem urządzeń grafiki cyfrowej, mówiąc najogólniej. Zatrudnia ponad 75 tysięcy ludzi a jej przychód w 2005 r wyniósł 23.6 miliarda dolarów. Być może w Polsce nie jest zbyt znana, dlatego przytaczamy te dane, by ktoś nie kojarzył tej nazwy z małą, niedoświadczoną firmą.

/* */