Aparaty cyfrowe>Aparaty Olympus>Olympus mju 810 Digital (Stylus 810 Digital) opis

Olympus mju 810 Digital (Stylus 810 Digital) - opis

Olympus mju 810 Digital (Stylus 810 Digital) - parametry techniczne - kliknij tutaj

Olympus mju 810 Digital zwany też Stylus 810 Digital został zaanonsowany w styczniu 2006 roku. Być może dlatego dane techniczne podawane w różnych miejscach nieco się różnią lub jest ich po prostu brak. Nasz FOTOPORADNIK jest uzupełniany i modyfikowany praktycznie w sposób ciągły, dlatego wszelkie nowo pojawiające się informacje o tym aparacie będą dodawane.
Poza dużą matrycą 1/1.8'' - 8.3 MP, niczym szczególnym nie wyróżnia się ten model. Nie ma możliwości własnych ustawień, co czyni z niego aparat typu "wyceluj i pstrykaj".

Ogromna wręcz czułość, do ISO 3200, przy zmniejszonej rozdzielczości pozwala fotografować w bardzo trudnych warunkach świetlnych, co być może ma rekompensować lampę błyskową o stosunkowo małym zasięgu - 3.2 m.
Stabilizator obrazu staje się powoli standardem, więc nie szokuje w aparacie z 2006 roku.
Zdjęcia seryjne w obniżonej rozdzielczości (2,048 x 1,536) z szybkością 4.2/s do 12 zdjęć, są parametrem dobrym.
Wg danych firmowych, naładowany akumulator starcza na wykonanie "setek zdjęć". Ale "ilu setek", tego już nie podają. Ogólnie aparat dla "pstrykaczy", bez możliwości robienia czegoś innego, niż zaplanował dla nas konstruktor aparatu i autorzy programów kontrolujących jego pracę.

/* */