Aparaty cyfrowe>Aparaty Olympus>Olympus SP-320 opis

Olympus SP-320 - opis

Olympus SP-320 - parametry techniczne - kliknij tutaj

Olympus SP-320 to aparat o dobrych parametrach i dużych możliwościach. Oferuje użytkownikowi 25 programów tematycznych plus możliwość ustawień własnych. Pozwala na zapamiętanie do 4 ustawień własnych.
Automatyczny balans bieli można zastąpić ustawieniami własnymi w 14 stopniowej skali od czerwieni do niebieskiego.
Opcja wyświetlania histogramu pozwoli doświadczonemu fotografowi uzyskać optymalne naświetlenie. Mniej doświadczony będzie miał okazję eksperymentować z tą funkcją. Pamiętajmy - robienie zdjęć aparatem cyfrowym praktycznie nic nie kosztuje.
Na uwagę zasługuje możliwość zapisu plików "surowych" - RAW. Nie jest to funkcja często spotykana w cyfrowych aparatach kompaktowych a daje ogromne możliwości edytowania wykonanych zdjęć w komputerze. Co więcej, kilka podstawowych funkcji edycji zapewnia już sam aparat.
Należy jednak pamiętać, że pliki RAW są bardzo duże. W aparacie Olympus SP-320 plik taki zajmuje około 12 MB. Aparat ma opcję elektronicznej stabilizacji obrazu. Nie jest to szokująca opcja ale zawsze coś.
Olympus dysponuje szeroką gamą akcesoriów, które mozna dokupić do aparatów ich produkcji.

Poważnym mankamentem jest brak menu w języku polskim, tak w każdym razie jest w opisie ma polskiej stronie Olympusa. Zgodnie z zawartą tam informacją, można menu w "innych" językach pobrać z Internetu ale to niezbyt wygodne a do tego nie ma informacji, że jest tam menu polskie.
Zdjęcia seryjne nie są zbyt imponujące - 2 z szybkością 2.4/s lub 10 z szybkością 1.4/s. Zdjęcia panoramiczne są możliwe (zgodnie z opisem firmowym) tylko z kartą pamięci Olympus xD Picture Card.

/* */